• ARTYŚCI

    ARTYŚCI

Grzegorz Błażko


Występował pod pseudonimem artystycznym Grzegorz Supronow. Od zawsze zajmował się ładnymi rzeczami, tworzonymi ze srebra, miedzi, syntetycznych kamieni i akrylu.
Zajęcie to jest dla niego doskonałym sposobem wyrażania siebie. Udało mu się to udowodnić, organizując wystawę w gdańskiej galerii Kasi Marszałec, gdzie łącząc biżuterię z polemiką, stworzył z Kasią niebanalny spektakl, którego echa dochodziły do niego jeszcze długie lata.
Po rocznej przerwie stworzył, dający mu wiele radości, Klub 11 Krzeseł, zajmujący się wytwarzaniem przedmiotów ładnych i unikatowych. Dwa lata po zamknięciu klubu spontanicznie założył Klub Miłośników Czarnobiałej Szachownicy z Rdzawą Kropką Pośrodku Każdego Białego Pola. Ta inicjatywa trwa do dziś ku jego dużej radości.


źródło: http://blazko.pl

Jacek Byczewski


Urodzony w roku 1949 w Poznaniu. W roku 1973 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w Pracowni prof. J.Jarnuszkiewicza.
Jego biżuteria i obiekty były prezentowane na ponad stu wystawach w kraju i za granicą, między innymi: Internationnale Jewellery Show „Jabloniec` 77" - Czechosłowacja, Galerie Am Graben - Wiedeń. Schmuckmuseum Pforzheim - Pforzheim, Galerie Orfevre - Duesseldorf, Galerie Am Graben, Schellers Bank - Wiedeń, Internatonal Jewellery Art Exhibition - Tokio, „Camelot 1115" - Kraków, Galeria Sztuki w Legnicy. „Srebra stołowe... i nie tylko" - Grand Prix,„Camelot 1116" - Kraków, Galeria Milano - Warszawa, „Prezentacje", Targi Srebro, Złoto, Czas, Galeria Bielak, Kraków -Wystawa indywidualna, Challenging the Chatelaine, Designmuseum - Helsinki, Międzynarodowe Targi Gdańskie „Amberif”.
Autor jest współorganizatorem dwu grup twórczych związanych ze złotnictwem artystycznym: Grupy „UFO", od roku 1975 wprowadzającej nowoczesne trendy do polskiego złotnictwa; oraz Grupy „MUZEUM", związanej z muzeum w Kazimierzu Dolnym.
Organizował wiele wystaw i konkursów, wielokrotnie uczestniczył w pracach jury, jest także autorem„Złotego Wawrzynu" dla Kobiety Roku oraz statuetek „Doskonałość Mody" przyznawanych przez „Twój Styl". Od roku 1995 jest Przewodniczącym Rady Artystycznej Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.
Współpracuje z wieloma renomowanymi galeriami w kraju i za granicą. W 2006 roku otworzył własną galerię - JB DESIGN w Warszawie.


źródło: http://www.byczewski.com/

Jan Suchodolski


Urodzony 2 kwietnia 1961 roku w Warszawie. Studiował Architekturę Krajobrazu w Warszawie. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1986 roku. Uczestnik i Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów złotniczych.


źródło: http://suchodolski.pl/

Adam Wyspiański


Adam Wyspiański jest rzeźbiarzem na stałe mieszkającym w Australii, ale wykształconym w Polsce. W pierwszych latach po ukończeniu studiów miał wiele wystaw w kraju, a pracę artystyczną łączył z pracą pedagogiczną. Monumentalne, granitowe rzeźby i miniaturowa, pełna finezji biżuteria artystyczna, wysokogórskie narciarstwo i wyczynowa jazda konna to największe pasje życiowe artysty. Jedna z tych pasji - nurkowanie na dużych głębokościach - zawiodła go do Australii i Wielkiej Rafy Koralowej. Inspirację tym niezwykłym podwodnym światem widać w rzeźbach i biżuterii Adama Wyspiańskiego. Opowieść artysty o jego pracy przeplatana jest wspomnieniami przyjaciół z Zakopanego - kierownika schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, Andrzeja Krzeptowskiego, narciarza i członka TOPR-u, Bogusława Paluszka i artystki ludowej, Zofii Forteckiej oraz zdjęciami Tatr i wykonanymi pod wodą zdjęciami wysp koralowych Oceanu Spokojnego. Rzeźby Adama Wyspiańskiego przedstawione zostały w kilku filmowych etiudach.

 

 

 

E&M Elżbieta i Marek Pawłowscy


Firma zajmuje się różnorodną produkcją biżuterii srebrnej z bursztynem. Wyroby są od początku do końca wykonane ręcznie, bez użycia prefabrykatów, zgodnie z kanonami starej szkoły mistrzów gdańskich. Oferują wyroby o linii nowoczesnej. Są w stanie sprostać wielorakim gustom. Otrzymali wiele wyróżnień oraz nagród na różnych międzynarodowych konkursach. Oprócz biżuterii tworzą również artystyczne przedmioty użytkowe. Gwarantują niepowtarzalne wzornictwo oraz bardzo wysoką jakość swoich wyrobów.

Autorska Pracownia Biżuterii – MOTYLE


Pracownia Motyle została założona w Sopocie w 2005 roku. Ideą powstania Firmy było tworzenie oraz sprzedaż indywidualnych i nowoczesnych kolekcji biżuterii. Na stronie internetowej mamy zaprezentowaną ofertę, która złożona została w oparciu o najnowsze kolekcje. Biżuteria oprawiana jest w nową formę świeżości łączenia naturalnych materiałów takich jak srebro, bursztyn, perły, turkus oraz ametyst. Do prac stosują łączenie rozmaitych faktur oraz kolorów przy zachowaniu wysokiej dbałość o szczegóły i wykończenie.

Nagrody

"Amberif 2000 " - "Wyróżnienie"- za najlepszy projekt biżuterii z kamieniami naturalnymi - "Amberif Design Award" 2000 "Petersburg 2001" - II Miejsce - za najlepszy projekt biżuterii z kamieniami naturalnymi. "Amberif 2001" - "Wyróżnienie"- za najlepszy projekt biżuterii z bursztynem. "Amberif 2003" - "Bursztynowa kula"- Nagroda przyznawana przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi za najlepszy projekt biżuterii na targach Amberif. Celem przyznania tej nagrody jest promowanie na targach Amberif dobrego wzornictwa.
"Złoto Srebro Czas" - I Miejsce w konkursie - "Klejnot Polskiej Biżuterii" 2005 r. Konkurs organizowany przez redakcję katalogu "Polska Biżuteria", w którym publiczność wyłania zwycięzcę. "Amberif 2005" - Werdykt Jury Jubilerskiego Konkursu Wzorniczego MERCURIUS GEDANENSIS 2005 -GRAND PRIX Amberif 2005 - statuetkę ufundowaną przez Pana Jerzego Hausnera, Ministra Gospodarki i Pracy.
„Złoto Srebro Czas” – I Miejsce w konkursie – „Klejnot Polskiej Biżuterii” 2006 r Konkurs organizowany przez redakcję katalogu "Polska Biżuteria",
w którym publiczność wyłania zwycięzcę. „Amberif 2008”- I Miejsce w konkursie – „ Konkurs Publiczności za najatrakcyjniejszy produkt targów Amberif 2008” ", w którym publiczność wyłania zwycięzcę.

Paweł Kaczyński


Urodzony w 1967 roku. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1990 roku. Od 1992 roku jest członkiem Związku Arystów Rzeźbiarzy, a od 1995 Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Absolwent A.S.P. w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru - stylistyka mody - projektowanie biżuterii. Spośród wielu dziedzin sztuki, w których się odnajdywal, biżuteria stała się wiodącym kierunkiem jego realizacji twórczej. Jako projektant biżuterii realizuje kolekcje dla wielu galerii i odbiorców w Polsce i na świecie.

Kolekcje te są często wynikiem wielu poszukiwań nowych form wyrazu w biżuterii jako dziedziny sztuki. Objawiają się one w postaci przedmiotów unikatowych prezentowanych na kilkudziesięciu wystawach, przeglądach i konkursach biżuterii.
Jest jednym z pięciu autorów Grupy Sześć, wspierającej ideę tworzenia biżuterii unikatowej. Jego prace można oglądać w wielu galeriach w Polsce i na świecie, jak również w muzeach i zbiorach prywatnych.


źródło: http://www.pawelkaczynski.pl/

N.NAGEL
al. Zwycięstwa 256
81-525 Gdynia

pon. - sob.: 09:00-21:00
ndz.: 10:00-20:00

facebook google+ twitter